WARSZTATY ARTYSTYCZNE DLA DZIECI!

WARSZTATY ARTYSTYCZNE DLA DZIECI

sobota, 26 stycznia 2013

Ciało a skaner - zajęcia dla 2-3 latkówCiało? Twarz? Gdzie mój nos? Gdzie oko? Gdzie ucho? Ile mam palców? Ile nóg? Po co nam para dłoni? Ćwiczenia doskonalące świadomość ciała i koordynację wzrokowo-motoryczną.

- Dwie dłonie? Połóż jedną dłoń na kartce, drugą odrysuj kształt. Przyjrzy się czy to ta sama dłoń? Czy rozpoznajesz kształt? Gdzie jest który palec? Używając różnych kolorów pomaluj odpowiednim palcem jego odrysowany kształt. Postaraj się by wszystkie palce były aktywne. Wytnij rysunek!

- Połóż dłoń na skanerze i zeskanuj ją? Na czarno-białym wydruku porównaj czy to ta sama dłoń. A może wygląda inaczej? Jak zmieniły się kolory? Pomaluj wydruk używając wszystkich palców i wszystkich dostępnych kolorów. Wytnij!

-Twarz? Przyłóż folię transparentną do twarzy rodzica/opiekuna. Jedną ręką przytrzymuj folię, drugą odrysuj kształty – oko, nos, usta, brodę, czoło – używając markera. Podłóż rysunek pod rzutnik i wyświetl na ścianie! Twarz zmienia skalę, czy potrafisz rozpoznać narysowane elementy w dużym powiększeniu?

-Użyj wyciętych kształtów dłoni (mogą to być również stopy) i ułóż ścieżkę, trasę po której trzeba będzie przejść. Wyznacz początek i koniec drogi. Przejdź przez nią dotykając odpowiednio dłonią lub stopą kształtów!!!

Baw się dobrze:)

 
 
 
 
 


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

09 10 11 12
Blogging tips